• 021.65581330 - 02165580077

تولید کننده انواع لوله و اتصالات UPVC

چرا از سیستم لوله های پی وی سی استفاده می کنیم؟

لوله پی وی سی - بسپارگستر حدادی

داستان پلاستیک، داستان یک موفقیت است. پایه و اساس این موفقیت میل به یک زندگی

چرا از سیستم لوله های پی وی سی استفاده می کنیم؟

 

داستان پلاستیک، داستان یک موفقیت است. پایه و اساس این موفقیت میل به یک زندگی موفق و بهتر است. طراحی پلاستیک با مشخصات فنی مناسب موجب کنجکاوی بیشتر در زمینه علمی شده است. طراحی پلاستیک با مشخصات فنی مناسب یک داستان بی پایان است که با هر تغییر فنی کوچک ممکن است به کیفیت مناسب تر در تولید یک پلیمر جدید دست یابیم.

 

سیستم لوله های پی وی سی طیف گسترده ای از خدمات مورد نیاز را تامین می کنند. این الزامات طبق استانداردهای روز اروپا تائید شده است. برای مثال:

 

  • لوله های انتقال آب آشامیدنی: الزامات بهداشتی
  • لوله های انتقال گاز: بالاترین الزامات ایمنی
  • لوله های پی وی سی برای گرمایش از کف: الزامات مقاومت در برابر حرارت در بلند مدت
  • لوله های فاضلاب: الزامات مقاومت در برابر مواد شیمیایی قوی

 

لوله های پی وی سی تولید شده، کاملا قادر به برآورده ساختن نیازهای خاص برای ساختمان را برآورده می سازند. تولید کنندگان این الزامات را با دقت بالایی به اجرا در می آورند تا سطح کارایی و عملکرد و عمر طولانی این لوله ها و همچنین ضریب ایمنی و اطمینان آنها را تضمین نمایند.

 

عامل اصلی موفقیت حفظ کیفیت در سطح بالا خواهد بود. برای لوله های پی وی سی این سطح توسط استانداردهای مختلف بررسی و تعیین می گردد.اساسا برای عملکرد عالی لوله های پی وی سی دو جنبه کلید است: انعطاف پذیری و عمر طولانی.

 

 

انعطاف پذیری لوله های پی وی سی

 

لوله های پی وی سی توسط درجه سختی لوله ها طبقه بندی می شوند. کلاسهای این سختی دارای استانداردهای : SN16, SN2, SN4 و SN8 می باشند. درجه سختی با این روش اندازه گیری می شود که هرچقدر لوله بتواند مقاومت بیشتری از بارهای خارجی را تحمل کنند و در حین نصب مقاومت لازم را داشته باشد، لوله سخت تر است.

 

درصورت نصب درست لوله ها، لوله ها توانایی تحمل حدی از مقاومت را خواهند داشت. البته این میزان به خاکی که لوله در آن قرار می گیرد نیز بستگی دارد و درصورتی که لوله انعطافپذیری لازم را داشته باشد، می تواند چالش های خاک را تحمل کند. البته باز هم میزان انعطافپذیری بستگی به آیتم هایی از قبیل نوع مواد اولیه، طریقه ساخت لوله بستگی خواهد داشت.

 

ساختار لوله های پی وی سی و نوع رفتار در خاک

 

اساسا لوله حرکت خاک را دنبال می کند، به دنبال نشست خاکی که در آن قرار دارد، لوله نیز تا حدی از خود انعطاف نشان می دهد. این بدین معناست که درصورتی که لوله به درستی نصب گردد می تواند تا حدی فرسایش خاک، نشست خاک و سختی خاک را تحمل کند.

اما درصورتی که نشست خاک بیش از حد معمول باشد و بستر مناسبی برای لوله پی وی سی تامین نگردد فشار سطحی ناشی از فعالیت های روی خاک باعث شکست لوله می گردد.

 

برای لوله های انعطاف پذیر، توزیع خاک بایستی به طوری باشد که تمامی سطح زیرین و روی لوله را پوشش دهد. فشارهای ناشی از انحراف لوله بر دیواره داخلی وارد می شود. با این وجود تنش های القا شده به لوله نصب شده درصورتی که بیش از حد معمول باشد، باعث شکستگی لوله می گردد.

 

رفتار ترموپلاستی مواد اولیه به گونه اس که تنش های القا شده به سطح بسیار پایین می آید. لازم به ذکر است که سویه های القا شده به مراتب کمتر از سطوح مجاز هستند. این رفتار انعطافپذیر به این معنی است که لوله شکسته نخواهد شد.

 

با این وجود، لوله های سفت و سخت ماهیت انعطاف پذیری ندارند و حرکات زمین را دنبال نمی کنند. این گونه لوله های پی وی سی تا حدی تنش های خاک و فشارهای سطحی را تحمل می کنند ولی درصورتی که فشار وارده کمی بیش از حد معمول باشد، باعث شکستن لوله می گردد.

 

بنابراین می توان نتیجه گرفت که انعطاف پذیری لوله های پی وی سی به گونه ای است که بسته به اندازه و درجه سختی لوله متفاوت خواهد بود.

 

عمر طولانی لوله پی وی سی

 

لوله های پی وی سی را می توان بیش از ۵۰ سال استفاده کرد. طول عمر پیش بینی شده برای سیستم های لوله کشی بیش از ۱۰۰ سال است. مواد اولیه لوله های پی وی سی همیشه براساس آزمون فشار طبقه بندی می شوند. زمان های شکست اندازه گیری شده به عنوان عملکرد تنش در دیواره لوله در منحنی های آماری نشان داده می شوند.

 

براساس ضریب شکست طول عمر لوله های پی وی سی به طور میانگین ۵۰ سال محاسبه شده است.

 

شرکت بسپارگستر حدادی از جمله شرکت هایی است که در زمینه تولید لوله های پی وی سی مشغول فعالیت است، درصورتی که به دنبال اطلاعات بیشتر جهت خرید لوله های پی وی سی هستید با ما در تماس باشید.

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
  • ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
  • 0
  • 189

نظرات کاربران