• 021.65581330 - 02165580077

تولید کننده انواع لوله و اتصالات UPVC

چرا لوله های پی وی سی؟

لوله پی وی سی - بسپارگستر حدادی

لوله های پی وی سی کاربردهای مختلفی دارند از جمله انتقال آب آشامیدنی، سیستم های زهکشی

 

چرا لوله های پی وی سی؟

 

لوله های پی وی سی کاربردهای مختلفی دارند از جمله انتقال آب آشامیدنی، سیستم های زهکشی، سیستم های آتش نشانی و …. این محبوبیت یک ترکیب منحصر به فرد از ویژگی ها را در کنار هم فراهم آورده است:

ایمنی، دوام، هزینه، بهره وری، عملکرد زیست محیطی و بازیافت پذیری.

 

لوله های پی وی سی ایمن هستند

 

لوله های پی وی سی جزو لوله های سالم هستند و به همین منظور جهت انتقال آب آشامیدنی استفاده می شوند. دلیل سالم بودن لوله های پی وی سی برای انتقال آب آشامیدنی درجه بالای نفوذ و مقاومت در برابر خوردگی است. لوله های PVC به دلیل جلوگیری از رشد باکتری ها از آلودگی زیستی جلوگیری می کنند. لوله های پی وی سی سلامت آب را تضمین می کنند و از نظر سلامت عمومی آب در درجه قابل تائیدی قرار دارند.

 

 

لوله های پی وی سی بادوام و کم هزینه

 

اولین سیستم لوله کشی با استفاده از لوله های پی وی سی حدود ۸۰ سال پیش نصب شده است و هنوز هم از آن استفاده می شود، این مساله طول عمر لوله های PVC را نشان می دهد که می تواند به ۱۰۰ سال و یا حتی بیشتر برسد. لوله های پی وی سی نرخ شکستگی کمتری نسبت به سایر لوله ها دارند. طول عمر زیاد، هزینه نصب، نگهداری و تعمیر کم باعث می شود که استفاده از این لوله ها مقرون به صرفه برای مصرف کننده گان باشند. اگر به نمودار میزان نرخ شکستگی توجه کنید متوجه خواهید شد به دلیل جنس انعطافپذیر این لوله ها نرخ شکستگی آنها در میزان حداقل قرار دارد.

 

لوله پی وی سی - بسپارگستر حدادی

 

لوله های پی وی سی بهترین انتخاب برای محیط زیست

 

لوله های PVC شفاف دارای مزایای زیست محیطی خوبی نسبت به لوله های سنتی هستند. لوله های PVC جزو پلیمر های سبک محسوب می شوند و به همین دلیل برای تولید آنها نیاز به صرف منابع کمتری می باشد. باتوجه به وزن کم، هنگام حمل و نقل این لوله ها انرژی کمی مصرف می شود . لوله های پی وی سی دوام زیادی دارند و بازیافت آنها آسان است. برخی از لوله های پی وی سی که به تازگی تولید می شوند قابل استفاده مجدد نیز می باشند. به عنوان مثال لوله های پی وی سی سه لایه که جدیدا تولید می شود، یکی از لایه ها می تواند از مواد بازیافتی ایجاد گردد.

 

علاوه براین، سطح صاف و سیقلی این لوله ها هزینه پمپاژ و مصرف انرژی را کاهش می دهد، همچنین به دلیل اینکه در انتقال آنها از چاه، از اتصالاتی استفاده نمی شود، باعث هدر رفت آب در موقع انتقال نمی شود. این لوله ها برای محیط زیست بسیار سودمند هستند.

 

لوله های PVC قابل بازیافت هستند

 

لوله های پی وی سی به راحتی قابل بازیافت هستند و می توان چندین بار بدون آسی به خواص فنی، این لوله ها را بازیافت کرد. هرسال حدود ۵۰۰۰۰ تن لوله های پی وی سی در اروپا بازیافت می شوند. این بازیافت منجر به تولید لوله های جدید و طیف گسترده ای از محصولات ساخته شده از پی وی سی می شود. طرح های زیادی جهت استاندارد سازی لوله های بازیافتی ایجاد گردیده است که لوله های بازیافتی را از لحاظ ایمنی و سلامت و کیفیت بررسی می کند.

 

بازیافت لوله های پی وی سی و ایجاد شغل

 

لوله پی وی سی - بسپارگستر حدادی

 

استفاده از لوله های پی وی سی بازیافتی ایجاد شغل می کند که به بهره وری منابع و حفظ منابع طبیعی کمک می کند. برای هر کیلوگرم بازیافت پی وی سی، ۲ کیلوگرم Co2 ذخیره می شود. براین اساس، صرفه جویی انجام شده در حال حاضر بیش از ۱٫۲ میلیون تن Co2 درسال ذخیره می شود. علاوه بر این، تقاضای انرژی اولیه پی وی سی قابل بازیافت تا ۹۰% پایین تر از تولید و ساخت مجدد آن صرفه جویی اقتصادی دارد. بازیافت پی وی سی همچنین مشاغل زیادی ایجاد کرده که آن را در رده صنایع سبز قرار داده است.

 

نتیجه گیری:

 

لوله های PVC به دلیل استحکام بالا و دوام زیاد برای لوله کشی در مسافت های بالا مقرون به صرفه هستند، برای ساختمان سازی به دلیل سلامت و ایمن بودن نسبت به مواد شیمیایی و رشد باکتری ها مناسب هستند، به دلیل خاصیت عایق حرارتی، الکتریکی و ضربه برای استفاده در تاسیسات ساختمان کاربرد مقرون به صرفه ای دارند. به همین دلیل هم از نظر ایمنی و سلامت و هم نظر صرفه اقتصادی امروزه کاربردهای فراوانی یافته است.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
  • ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
  • 0
  • 116

نظرات کاربران