• 021.65581330 - 02165580077

تولید کننده انواع لوله و اتصالات UPVC

چگونگی رفع سوراخ کوچک در لوله PVC

بسپارگستر حدادی- لوله های پی وی سی

پیچ ها و گیره ها دو دلیل عمده ایجاد سوراخ های کوچک در لوله های PVC است.

 

چگونگی رفع سوراخ کوچک در لوله PVC

 

پیچ ها و گیره ها دو دلیل عمده ایجاد سوراخ های کوچک در لوله های PVC است. خوشبختانه اکثر این سوراخ ها در خطوط تخلیه بدون فشار ایجاد می شوند. خطوط تخلیه بزرگتر که فاضلاب را از حمام طبقه بالا یا آشپزخانه خارج می کند و به فاضلاب شهر متصل می کنند بزرگ تر هستند و بنابراین نزدیک به دیوارهای خانه نصب می شوند.

با استفاده از اپوکسی می توان سوراخ موجود در یک لوله پولیکا را به صورت دائمی تعمیر کرد. البته این کار در لوله های بدون فشار PVC کاربرد دارد.

 

مرحله اول:

سطح لوله پی وی سی را که در آن سوراخ ایجاد شده است با کاغذ سمباده ۲۰۰ گرمی تمیز کنید. دامنه تحت پوشش برای تعمیر سوراخ شده گی یک ناحیه حداقل یک چهارم اینچ از هر طرف سوراخ است، زیرا این امر باعث می شود اپوکسی را به طور یکدست در سطح لوله پی وی سی پخش کنیم.

 

مرحله دوم:

گرد و غبار موجود در محدوده سوراخ شده را بشویید و با استفاده از یک پارچه خشک کنید.

 

مرحله سوم:

به اندازه کافی اپوکسی را در محدوده مربوطه پخش کنید تا کشش سطحی لازم بین لوله و اپوکسی ایجاد گردد و کاملا ناحیه مورد نظر را پوشش دهد.

 

مرحله چهارم:

یک تیوپ مناسب و هم سایز ناحیه مورد نظر روی محل سوراخ شدگی قرار دهید و به خوبی فشار دهید، طوری که تیوپ مربوطه در مرکز سوراخ شدگی قرار گیرد.

 

مرحله پنجم:

اپوکسی را با استفاده از دستورالعمل شرکت سازنده روی سطح لوله پی وی سی بکشید و اجازه دهید که چند دقیقه ای بماند.

 

مرحله ششم:

حال محل تعمیر شده را با استفاده از سمباده ۶۰ گرمی سمباده بزنید تا زوائدی که روی سطح لوله ایجاد شده است با صورت ملایم با سطح لوله یکسان گردد و موجب ایجاد برجستگی اضافی نامتعارف روی لوله نگردد.

 

مرحله هفتم:

زائده های حاصل از اپوکسی را با استفاده از یک پارچه تمیز کنید و وسائل کار را از محل جمع آوری کنید.

 

مراحلی که بیان شد برای تعمیر سوراخ شدگی های کوچک در لوله های پی وی سی است و قطعا سوراخ شدگی های بزرگ نیاز به تعویض آن قسمت از لوله دارند. همچنین جهت خرید لوله های مناسب پی وی سی و اتصالات پی وی سی مربوطه می توانید همین الان با قسمت فروش شرکت بسپار گستر حدادی اقدام نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
  • ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
  • 0
  • 654

نظرات کاربران