• 021.65581330 - 02165580077

تولید کننده انواع لوله و اتصالات UPVC

نگهداری و حمل لوله های پی وی سی (PVC)

لوله های پی وی سی - بسپارگستر حدادی

لوله و اتصالات پی وی سی بسیار قوی هستند، اما درصورتی که در حمل آنها رفتار اشتباهی انجام دهید، آسیب پذیر

 

نگهداری و حمل لوله های پی وی سی (PVC)

 

لوله پی وی سی بسیار قوی است، اما درصورتی که در حمل آنها رفتار اشتباهی انجام دهید، آسیب پذیر می شوند. نبایستی موقع جابجایی لوله را از کامیون پرتاب کنید و یا روی سطوح سخت قرار دهید. در هوای سرد لوله های پی وی سی بسیار آسیب پذیر می شوند، بنابر این هنگام پایین بودن دما از حمل آنها خودداری کنید یا حمل و جابجایی آنها را با احتیاط انجام دهید. پلاستیک در هوای بسیار سرد بسیار شکننده می شوند.

 

از آنجا که لوله و اتصالات هنگام نصب بایستی با هم هماهنگی داشته باشند و از طرفی بایستی با شیری که به آنها متصل می شوند هم خوانی داشته باشند، پس هنگام اتصال یک شیر به مخزن توجه کنید که سطوح اتصال کاملا صاف باشند و از اتصال سطوح تیز و برنده به رابط ها یا شیرها خودداری کنید.

 

نگهداری

 

هنگام ذخیره و نگهداری لوله ها در انبار بایستی حتما لوله ها نگهدارنده کافی داشته باشند. وقتی لوله ها را به صورت پشته در یک جا انبار می کنید حتما بایستی این پشته در فاصله های مناسب نگهدارنده داشته باشند، زیرا ممکن است با کوچکترین ضربه لوله ها بلغزند و براثر افتادن در آنها ترک خوردگی ایجاد شود.

سعی کنید نگهدارنده ها را در فاصله ۵/۱ متری از یکدیگر قرار دهید. نگهدارنده های عمودی نیز بایستی حداقل ۳ متر ارتفاع داشته باشند، البته این بسته به پشته ای دارد که شما می خواهید در انبار نگهداری کنید.

برای نگهداری لوله ها بیش از ۳ ماه بایستی ترتیب سایز لوله ها رعایت شود. نبایستی هنگام نگهداری لوله ها، لوله های سبک وزن را در زیر دیگر لوله ها قرار دهید. زیرا سنگینی لوله های سایز بزرگ باعث آسیب به لوله های سبکتر می شود. پس از انباشته کردن لوله ها بیش از سه ماه به صورت نامنظم و در سایزهای مختلف در یک پشته خودداری کنید.

 

درصورتی که قصد دارید لوله ها را بیش از یک سال در معرض نور خورشید در مکانی انباشته کنید بایستی لوله ها را با پوشش های عایق در برابر نور خورشید محافظت کنید. همچنین به علت ایجاد گرما توسط نور خورشید بایستی لوله ها را به شکلی انباشته کنید که گرمای حاصل از تابش نور خورشید باعث آسی به آنها نگردد و هوا به راحتی بتواند بین آنها در جریان باشد و گرمای تولید شده را دفع کند.

 

لوله ها نبایستی در نزدیکی منبع گرما یا وسایلی مانند بخاری، خطوط بخار، دیگ بخار یا اگزوز موتور یا در نزدیکی نرده های فلزی که خاصیت بازتابندگی نور و گرما را دارند نگهداری و انبار شوند.

 

حمل و جابجایی لوله های پی وی سی

 

در هنگام حمل، لوله ها بایستی به خوبی مهار شوند. زنجیر یا کمربندی که برای مهار لوله ها به کار می رود نبایستی به لوله ها آسیب برساند. مراقب باشید که از چه نوع کمربندی استفاده می کنید. مطمئن شوید که لوله ها به شکلی محکم بسته شده اند که نتوانند روی یکدیگر بچرخند.

 

لوله های PVC به راحتی می توانند روی یکدیگر بلغزند پس در هنگام حمل مراقب باشید که به خوبی مهار شده اند و در هنگام حرکت سر نمی خورند، زیرا ممکن است در جاده های شیب دار بلغزند و برای دیگر ماشین ها مشکلات جبران ناپذیری ایجاد کنند. حتما در هنگام حمل حتما به سایز لوله و طول وسیله نقلیه دقت کنید که برای دیگر وسایل نقلیه ایجاد مشکل نکنید.

لوله ها را هنگام حمل و نقل روی سطوح تیز و سخت قرار ندهید زیرا ممکن است در هنگام حمل دچار ترک خوردگی یا سوراخ شدگی شوند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
  • ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
  • 0
  • 329

نظرات کاربران