• 021.65581330 - 02165580077

تولید کننده انواع لوله و اتصالات UPVC

انواع لوله برای استخر شنا

لوله های پی وی سی - بسپارگستر حدادی

هنگامی که به استخر شنا می آیید، نوع لوله های انتخابی اثر مستقیم بر کیفیت راه اندازی

انواع لوله برای استخر شنا

 

هنگامی که به استخر شنا می آیید، نوع لوله های انتخابی اثر مستقیم بر کیفیت راه اندازی استخر شما دارد، البته آیتمی که اهمیت زیادی دارد، طول عمر لوله ها است. تقریبا اکثر سیستم لوله کشی استخر به صورت توکار است و این کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.

 

انواعی از لوله های پی وی سی وجود دارند که برای لوله کشی استخر کاربرد دارند، اما تمامی آنها یک کار انجام می دهند. البته برخی از لوله و اتصالات هستند که نبایستی از آنها در لوله کشی استخرها استفاده کرد.

لوله های پی وی سی سخت، یک انتخاب ایده آل برای لوله کشی استخر هستند. صخامت دیواره ی لوله های مورد استفاده در استخر بایستی حداقل ۴۰ باشد، البته لوله های ۸۰ نیز قابل قبول می باشند، اما لوله های ۲۰ مورد تائید و معمول برای تاسیسات استخرها مورد استفاده قرار نمی گیرند. لوله های ۲۰ در اکثر ابزار فروشی ها موجود می باشند، اما لوله های ۴۰ و ۸۰ را بایستی از تولید کنندگان لوله های پی وی سی یا تامین کنندگان این لوله ها تهیه کرد.

 

لوله های پی وی سی انعطافپذیر

 

این لوله ها که به صورت لوله های انعطاف پذیر و به صورت شیلنگ هستند یکی از شایع ترین مواد لوله کشی در استخر و صنعت آب گرم می باشند. این لوله های کیفیت لوله های پی وی سی سخت را ندارند و اغلب برای تاسیسات صرفه ی اقتصادی دارند و از عمده خریداران این لوله ها صنعت ساخت استخر است.

 

لوله های CPVC که به رنگ خاکستری کم رنگ می باشند و برای مقاومت در برابر حرارت بالا ساخته شده اند. این لوله ها برای لوله های ورودی و خروجی مخزن آب گرم و بخاری های استخر کاربرد دارند و برای جلوگیری از ذوب در برابر حرارت مورد استفاده قرار می گیرند. از نظر هزینه لوله های CPVC به صرفه نیستند، به طوری که این لوله ها جز درموارد مقاومت در برابر حرارت کاربرد دیگری ندارند. این لوله ها در مکان هایی که امکان شکستن آنها وجود دارد مورد استفاده قرار نمی گیرند. این لوله ها برای گرمکن های استخر ایده آل ترین لوله ها هستند.

 

لوله های پلی پایپ

 

لوله های بلی اتیلن HDPE یا لوله های با تراکم بالا و LDPE لوله های با تراکم پایین هستند که در بازار لوله از جمله لوله های استاندارد و قابل قبول هستند. این لوله ها در دهه های گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند و هنوز هم برخی از نصاب ها از آنها برای لوله کشی استخر استفاده می کنند. این لوله ها که به صورت سیاه و سفید و با یک نوار رنگی قابل شناسایی هستند، برای اتصالات داخلی مناسب هستند و اتصالات مورد استفاده در آنها ضد زنگ می باشند. لوله های سیاه و سفید بدون خطوط رنگی لوله های بدون فشار هستند که برا زهکشی استفاده می شوند و برای استخرهای شنا نبایستی از آنها استفاده شوند. از لوله های پلی پروپیلن با خط لوله سبز برای استخرهای شنا و حمام های داغ استفاده می شوند.

 

لوله های ABS یا لوله های استریل اکریلونیتریل بوتادین گاهی برای دسترسی به تاسیسات در استخر استفاده می شوند. طول اتصال برای این لوله ها بسیار کوتاه تر از لوله های پی وی سی است و برای سیستم فشار یک استخر گزینه ی مناسبی نیست.

 

لوله های فلزی

 

سیستم لوله کشی فلزی یا همان لوله های گالوانیزه برای استخرهای شنا و حمام های گرم استفاده نمی شود، بااین وجود در برخی از استخرها هنوز هم آنها را می توانید بیابید. اگر از این سیستم لوله کشی در استخر شما استفاده شده است با مراقبت از آنها و ایجاد شرایط بهینه در طول زمان می توانید آنها را جایگزین کنید.

 

سازگاری لوله ها با کلر

 

یکی از بزرگترین عوامل موثر بر دوام سیستم لوله کشی و عدم نشت مواد مایعات از آن، توانایی مقاومت در برابر آسیب های طولانی مدت است. لوله های پی وی سی در برابر کلر در مدت طولانی مقاوم هستند. لوله های فلزی و ABS و لوله های پی وی سی با چگالی پایین در مواجهه با کلر ضعیف هستند. درحالی که لوله های فلزی گسترش زیادی بین مصرف کنندگان داشته است اما این لوله ها برعکس لوله های پی وی سی در برابر اکسیداسیون و رادیکال های آزاد ضعیف هستند.

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
  • ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
  • 0
  • 346

نظرات کاربران