• 021.65581330 - 02165580077

تولید کننده انواع لوله و اتصالات UPVC

معرفی اجمالی لوله پلیکا و مصارف آن

لوله پی وی سی- لوله پلیکا

لوله پلیکا نام تجاری نوعی از لوله های پی وی سی میباشد که در ایران با این نام شناخته میشود.

معرفی اجمالی لوله پلیکا و مصارف آن

 

لوله پلیکا نام تجاری نوعی از لوله های پی وی سی میباشد که در ایران با این نام شناخته میشود. ترکیبات مختلفی از انواع پی وی سی در جهان وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز مینماید. این لوله ها جزء پرکاربردترین لوله ها در صنعت ساختمان به حساب می‌آید که در انواع لوله های پوش فیت و لوله های پلیکای معمولی در استانداردهای مختلف تولید و ارائه می‌گردد. لوله های پلیکا به رغم محدودیتهای مصرفی دارای آینده ی روشنی در آینده میباشند و این به جهت خواص متعدد و مهم این ماده میباشد که به آن میپردازیم.

 

یکی از مهمترین خواص لوله های پلیکا یا همان لوله های پی وی سی خاصیت نسوز بودن این ماده میباشد به این صورت که مادام اینکه شعله و آتش برقرار باشد امکان آتش گرفتن این ماده فراهم است و به محض دور کردن آتش این ماده نیز به سرعت سرد شده و خاموش میگردد. لوله های  پی وی سی با علامت اختصاری پلی وینیل کلراید (PVC) بیش از ۵۰ درصد مصارف ساختمانی را عهده دار هستند و این به جهت ارزان بودن و سبکیه وزن و دیگر موارد مهم در تولید و مصرف این لوله ها میباشد.

 

 

مصارف لوله های پلیکا (PVC)

 

لوله های پی وی سی - بسپارگستر حدادی

 

تقریبا از پی وی سی یا پلیکا در کلیه ی موارد بخصوص صنعت ساختمان می‌توان بهره جست. لوله های پی وی سی به جهت مزایای بالا از قبیل مقاومت در برابر مواد شیمیایی و طول عمر بالا جزو معدود مواردی هستند که تمام قابلیتهای مصرف را در بیشتر زمینه ها به خود اختصاص داده اند. لوله های پلیکا را بسته به نوع کاربری در پروژه ها میتوان در موارد زیر مورد استفاده قرار داد که باستحضار میرسد:

 

  • سیستم فاضلابهای خانگی
  • سیستمهای فاضلاب شهری و صنعتی
  • شبکه های آبرسانی تحت فشار و کم فشار
  • شبکه های برق به عنوان غلاف کابل های فیبر نوری و جریانهای برق به جهت عایق بودن این ماده
  • مخابرات و صنایع وابسته

 

تولید لوله های پلیکا و انواع لوله های مصرفی پلیکا

 

لوله های پلیکا در سایزهای مختلف بسته به نیاز یک پروژه تولید می‌شوند، اما در این میان کیفیت لوله های پلیکا به مواردی چون نوع مواد مصرفی در تولید و نحوه تولید لوله های پلیکا ارتباط مستقیم دارد. ترکیبات لوله های پلیکا  افزودنی های مختلفی شامل نرم کننده ها، پر کننده ها، پایدار کننده ها، رنگدانه یا همان مستربچ و کمک فرآیند با بستر پلیمر که همان PVC میباشند که درصد و مقدار آن دارای قاعده ی خاصی میباشد ، در صورت عدم توجه به مقدار مواد و ترکیبات مصرفی لوله های پی وی سی کیفیت و شکنندگی لوله ها و محصولات تولیدی دیگر به شدت کاهش می یابد.

 

سایز لوله های پلیکا به میلیمتر

 

لوله های پلیکا یا همان لوله های پی وی سی (pvc) دارای ابعاد و اندازه های متفاوت از یکدیگر میباشند و هر کدام متناسب با نیاز پروژه دارای ضخامت متفاوت از یکدیگر میباشند .لوله های پلیکا را در انواع معمولی ,نیمه قوی و فشار قوی دسته بندی مینمایند که هر کدام همانطور که گفته شد دارای شاخصه ی وزن و ضخامت بیشتر و یا کمتر میباشند که باستحضار میرسد :

 

لوله ۲۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۲۰ میلیمتر دارای ضخامت ۲٫۳ میلیمتر و وزن تقریبی ۱ کیلوگرم در هر شاخه ی ۶ متری میباشند .

 

لوله ۲۵ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۲۵ میلیمتر دارای ضخامت ۱٫۵,۱٫۹,۲٫۸ میلیمتر و دارای اوزان ۱,۱٫۲,۲٫۷ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری میباشند که به ترتیب با عناوین معمولی نیمه قوی و فشار قوی شناخته میشوند

 

لوله ۳۲ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۳۲ میلیمتر دارای ضخامت ۱٫۸,۲٫۴,۳٫۶ که به ترتیب با وزن تقریبی ۱٫۵,۱٫۹,۲٫۷ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری با عناوین معمولی ,نیمه قوی و فشار قوی شناخته میشوند .

 

لوله ۴۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۴۰ میلیمتر دارای ضخامت ۱٫۸,۳,۴٫۵ میلیمتر که به ترتیب دارای اوزان ۱٫۹,۲٫۹,۴٫۲ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری با عناوین معمولی ,نیمه قوی و فشار قوی شناخته میشوند .

 

لوله ۵۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۵۰ میلیمتر دارای ضخامت ۱٫۸,۲٫۴,۳٫۷,۵٫۶ میلیمتر که به ترتیب دارای اوزان ۲٫۴,۳٫۱,۴٫۵,۶٫۴ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری و با عناوین معمولی ,نیمه قوی ,فشار قوی ,فوق قوی شناخته میشوند .

 

لوله ۶۳ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۶۳ میلیمتر دارای ضخامتهای ۱٫۹,۳,۴٫۷,۷ میلیمتر میباشد که به ترتیب دارای اوزان ۳٫۱,۴٫۸,۷٫۲,۱۰ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری و با عناوین معمولی نیمه قوی فشار قوی و فوق قوی میباشد .

 

لوله ۷۵ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۷۵ میلیمتر دارای ضخامتهای ۳٫۶,۴٫۴,۶٫۸ میلیمتر میباشد که به ترتیب دارای اوزان ۳٫۶,۴٫۴,۶٫۸ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری و با عناوین معمولی نیمه قوی و فشار قوی شناخته میشوند .

 

لوله ۹۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۹۰ میلیمتر دارای ضخامتهای ۱٫۸,۲٫۷,۴٫۳,۶٫۷ میلیمتر میباشد که به ترتیب دارای اوزان ۴٫۳,۶٫۳,۹٫۷,۱۴٫۴ کیلوگرم در هر شاخه ۶ متری و با عناوین معمولی نیمه قوی ,فشار قوی و فوق قوی شناخته میشود

 

لوله ۱۱۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۱۱۰ میلیمتر دارای ضخامتهای ۲٫۲,۳٫۲,۵٫۳,۸٫۲ میلیمتر میباشد که به ترتیب دارای اوزان ۶٫۴,۹٫۱,۱۴٫۴,۲۱٫۵ کیلو گرم در هر شاخه و با عناوین معمولی نیمه قوی فشار قوی و فوق قوی شناخته میشوند.

 

لوله ۱۲۵ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۱۲۵ میلیمتر دارای ضخامتهای ۲٫۵,۳٫۷,۶,۹٫۳ میلیمتر میباشند که به ترتیب دارای اوزان ۸٫۲,۱۱٫۸,۱۸٫۵,۲۷٫۸ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری با عناوین معمولی,قوی,نیمه قوی,فشار قوی و فوق قوی شناخته میشود.

 

لوله ۱۶۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۱۶۰ میلیمتر دارای ضخامت ۳٫۲,۴٫۲,۷٫۷,۱۱٫۹,میلیمتر میباشند که به ترتیب دارای اوزان ۱۳٫۳,۱۹,۳۰٫۲,۴۱٫۵ کیلوگرم در هر شاخه ۶ متری میباشند که با عناوین معمولی,نیمه قوی ,فشار قوی ,فوق قوی شناخته میشوند.

 

لوله ۲۰۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۲۰۰ میلیمتر ضخامت ۴,۵٫۹,۹٫۶ میلیمتر  میباشند و دارای اوزان ۲۰٫۵,۲۹٫۷,۴۷ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری میباشند و با عناوین معمولی ,نیمه قوی و فشار قوی شناخته میشوند .

 

لوله ۳۱۵ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۳۱۵ میلیمتر با ضخامتهای ۶٫۲,۹٫۲,۱۵ میلیمتر میباشند و دارای اوزان ۴۹٫۸,۷۲٫۹,۱۱۵٫۴ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری میباشند و با عناوین معمولی ,نیمه قوی و فشار قوی شناخته میشوند .

 

لوله ۴۰۰ میلیمتر

 

لوله پلیکا ۴۰۰ میلیمتر با ضخامتهای ۷٫۹,۱۱٫۷,۱۹٫۱ میلیمتر میباشند که دارای اوزان ۸۰,۱۱۶٫۵,۱۸۶ کیلو گرم در هر شاخه ۶ متری و با عناوین معمولی ,نیمه قوی و فشار قوی شناخته میشوند .

 

شرکت بسپارگستر حدادی با تکیه بر دانش مهندسان و کارشناسان خبره اقدام به تولید لوله های پلیکا با بهترین کیفیت نموده است، جهت مشاوره و خرید در زمینه خرید لوله پلیکا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
  • ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  • 0
  • 517

نظرات کاربران